توجه:سایت دنیای ادبیات هیچ گونه تبلیغات آزاردهنده ای(با انواع و اقسام بنرها) ندارد .

ادبیات

تعریف ادبیات از دیدگاه بزرگان ادبیات جهان

ادبیات، یکی از هنرهای زبانی است که به وسیله‌ی آن نویسندگان، با استفاده از زبان و ابزارهای واژگانی، صورت و محتوای زندگی انسانی را به شکلی خلاقانه و هنرمندانه بیان می‌کنند. در این مقاله، تعریف ادبیات از دیدگاه بزرگان ادبیات جهان، شامل شش نفر از این بزرگان است که به ترتیب عبارتند از: ویلیام شکسپیر، چارلز دیکنز، ژان-پل سارتر، نجیب محفوظ، ویرجینیا وولف، و جورج اورول.

ویلیام شکسپیر، نمایشنامه‌نویس بزرگ انگلیسی، ادبیات را به شکلی تعریف می‌کند که ارتباط آن با زندگی انسانی را نشان می‌دهد. او می‌گوید: “ادبیات، تصویری است از زندگی”. به نظر وی، ادبیات نه تنها نمایانگر زندگی است، بلکه زندگی را نیز تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

 مجموعه ای از بهترین و زیباترین اشعار ایلهان برک

چارلز دیکنز، رمان‌نویس بزرگ انگلیسی، ادبیات را به شکلی تعریف می‌کند که آن را به عنوان یک ابزار برای اصلاح جامعه و بهبود زندگی مردم، برجسته می‌کند. او می‌گوید: “ادبیات، آینه‌ای است که برای بازتاب دادن جامعه و جوامع مختلف، توسط نویسندگان استفاده می‌شود”.

ژان-پل سارتر، نویسنده و فیلسوف فرانسوی، ادبیات را به عنوان یکی از شیوه‌هایی برای به دست آوردن حقیقت در مورد زندگی و جهان تعریف می‌کند. او می‌گوید: “ادبیات، به شکلی نوآورانه و ابداعی، حقیقت را به نمایش می‌گذارد و نشان می‌دهد که زندگی به چه صورتی است”. به نظر سارتر، ادبیات با استفاده از قدرت تصویرسازی و فراهم کردن فضایی برای تفکر و تأمل، می‌تواند به انسان‌ها کمک کند تا به دنبال حقیقت و آگاهی بیشتر درباره‌ی زندگی بگردند.

نجیب محفوظ، نویسنده مصری، ادبیات را به عنوان یک شاهکار هنری تعریف می‌کند که قدرتی برای شکل‌دهی به نوع انسان دارد. او می‌گوید: “ادبیات چیزی بیشتر از تنها کلمات نوشته شده است؛ این یک شاهکار است که می‌تواند برای تغییر و شکل دادن به نوع انسان، تأثیر گذار باشد”.

مجموعه ای از بهترین و زیباترین اشعار مارگوت بیکل

ویرجینیا وولف، نویسنده بریتانیایی، ادبیات را به عنوان یکی از شیوه‌هایی برای بیان احساسات و تجربیات شخصی تعریف می‌کند. او می‌گوید: “ادبیات یک شیوه است برای بیان تجربه شخصی و تفاوت‌های انسان‌ها در مورد زندگی و جهان”.

جورج اورول، نویسنده ایرلندی، ادبیات را به عنوان یکی از راه‌های ارتباطی بین انسان‌ها تعریف می‌کند. او می‌گوید: “ادبیات، یک راه برای ارتباط با دیگران است و به ما این امکان را می‌دهد که بیشتر با دیگران هم‌دردی و هم‌دلی داشته باشیم”.

به طور کلی، تعریف ادبیات از دیدگاه بزرگان ادبیات جهان، نشان می‌دهد که ادبیات، یک شیوه برای بیان خلقیات انسان و ارتباطی بین انسان‌ها است. ادبیات با استفاده از قدرت تصویرسازی، شکل دادن به نوع انسان، بیان احساسات و تجربیات شخصی، توانسته است به ما کمک کند که به دنبال حقیقت و آگاهی بیشتر درباره‌ی زندگی بگردیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دنیای ادبیات

دنیای ادبیات دریچه ای ست رو به شعر و فرهنگ و ادب ایران و جهان. برای آشنایی با آثار مکتوب و غیر مکتوب نویسندگان و شاعران، همراه دنیای ادبیات باشید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا